خبر

گاز مصرفی نیروگاه ها کاهش یافت/تولید برق در کشور بدون مشکل ادامه دارد
1395/09/04
محسن طرزطلب روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی ایرنا افزود: با وجود تداوم بارش برف و باران پاییزه در بیشتر نقاط کشور، اما نیروگاه ها مشکل خاصی ندارند و تامین برق مورد نیاز مردم بدون وقفه و مشکل ادامه دارد.
وی گفت: این در حالیست که میزان تامین سوخت گاز مورد نیاز نیروگاه ها از 85 تا 88 میلیون مترمکعب در روزهای گذشته به منظور تامین گاز مورد نیاز خانواده ها، اینک به 60 میلیون مترمکعب کاهش یافته، اما با وجود تامین سوخت دوم و جایگزین و مدیریت همکاران و پرسنل، تاکنون خللی در تولید برق به وجود نیامده است.
مدیرعامل شرکت مادر تخصصی تولید نیروی برق حرارتی یادآور شد: این در حالیست که در برخی نقاط کشور شاهد قطعی برق به دلیل قطعی سیم های خطوط برق ناشی از بارش سنگین برف و باران بوده ایم.
طرزطلب تصریح کرد: با همکاری شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی، گازوئیل مورد نیاز نیروگاه ها تامین شده و مشکلی از این بابت وجود ندارد.
به گزارش ایرنا، صبح امروز(پنجشنبه) مجید بوجارزاده سخنگوی شرکت ملی گاز در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی ایرنا اعلام کرده بود، شب گذشته(چهارشنبه) میزان مصرف گاز در بخش خانگی به 530 میلیون مترمکعب رسید که پیش بینی می شود با افزایش شدت سرما به 550 میلیون مترمکعب نیز افزایش یابد.
ظرفیت نصب شده نیروگاهی کشور تا پایان سال گذشته 74 هزار و 350 مگاوات بود که از این میزان، بیش از 85 درصد آن معادل 60 هزار مگاوات از نیروگاه های حرارتی تامین می شود.